5 группа единого для туркомпании

18.12.2019 р в ВР України внесено законопроект № 2615 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення спеціального податкового режиму», який для новостворених суб’єктів господарювання (юридичних або фізичних осіб — підприємеців) дає можливість попрацювати 9 місяців на 5 групі єдиного податку з відсотковою ставкою єдиного податку 0. Скористатися цією можливістю зможе любий «стартап», в т.ч. який займається турагентською або туроператорською діяльністю

П’ята група — стартапи, які використовують виключно реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій та обсяг доходу яких протягом перших дев’яти місяців діяльності не перевищує 300 000 гривень. Відсоткова ставка єдиного податку для платників п’ятої групи встановлюється у розмірі 0 відсотків.

Для суб’єктів господарювання, які відносяться до п’ятої групи єдиного податку «стартапи», встановлюється пільговий період тривалістю дев’ять місяців з моменту державної реєстрації відповідного суб’єкта господарювання, протягом якого вони звільнені від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податків та зборів, передбачених пунктом 297.1. статті 297 цього Кодексу.

Якщо дохід стартапу протягом перших дев’яти місяців діяльності перевищує суму 300 000 гривень, то особа, яка обрала п’яту групу єдиного податку, протягом одного місяця повинна визначитись з формою оподаткування і перейти на неї. В іншому випадку такий суб’єкт господарювання автоматично переводиться на загальну систему оподаткування. Після закінчення пільгового періоду (дев’ять місяців), суб’єкт господарювання, віднесений до п’ятої групи єдиного податку «стартапи», протягом місяця повинен визначитись та перейти на одну з інших існуючих форм оподаткування. В іншому випадку такий суб’єкт господарювання автоматично переводиться на загальну систему оподаткування.